Понеділок, 23.12.2024, 22:28Вітаю Вас Гість | RSS
МИКОЛАЇВСЬКИЙ 
ЗЗСО І СТУПЕНЯ
Меню
Корисні посилання
Ми у Facebook
Відділ освіти Миколаївської РДА
ЛОДА
Освітній портал Львівщини
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 36

Каталог статей


Головна » Статті » Мої статті

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам
Мінімалізм як спосіб контакту зі світом.

Потрібно сказати, що я ніколи спеціально не шукав інформацію про мінімалізм як спосіб взаємодії зі світом, ніколи не прагнув вписувати себе в якісь рамки цього поняття. Моє ставлення до споживання не будується на проблемі надвиробництва, жалості до бідних дітей, що працюють на фабриках в підвалах Бангладешу. Багато хто з Вас вважатиме такий підхід егоїстичним, але це не причина спотворювати дійсність щоб переконати людей у ​​своїй святості.
Мої статті | Переглядів: 322 | Додав: Ксеня4444 | Дата: 02.01.2016 | Коментарі (0)

ПАМ*ЯТКА ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

Сучасна людина проживає в складному технічному середовищі, яке несе небезпеку не тільки для здоров'я, але й для самого життя. Вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз.
Мої статті | Переглядів: 410 | Author: Оксана | Додав: Ксеня4444 | Дата: 06.09.2015 | Коментарі (0)

Кожен з батьків мріє, що його діти будуть здоровими, розумними, хорошими і в будь-якій ситуації поводитимуться як маленькі леді й джентльмени. Але досить часто нащадки раптом наїжачуються і поводяться дуже нечемно. Мало хто з батьків знає, що дитячий непослух дуже часто залежить саме від поведінки дорослих.
Мої статті | Переглядів: 535 | Author: Оксана | Додав: Ксеня4444 | Дата: 05.09.2015 | Коментарі (0)

Мультиплікаційні фільми невипадково улюблені дітьми різного віку. Яскраві, видовищні, образні, з одного боку, і прості, ненав'язливі, доступні з іншого. Персонажі мультиплікаційних фільмів демонструють дитині найрізноманітніші способи взаємодії з навколишнім світом. Вони формують у малюка первинні уявлення про добро і зло, еталони гарного і поганого поводження.
Через порівняння себе з улюбленими героями дитина має можливість навчитися позитивно сприймати себе, справлятися зі своїми страхами і труднощами, шанобливо ставитися до інших. Події, що відбуваються в мультфільмі, дозволяють підвищувати обізнаність дитини, розвивати її мислення і уяву, формувати її світогляд. Таким чином, мультфільм - це ефективний засіб виховання дитини.
Але не всі мультфільми, так корисні для наших дітей. На жаль, багато мультфільмів побудовані психологічно, педагогічно чи етично безграмотно і можуть мати небезпечні для дитини наслідки.

 

Я перерахую ознаки "шкідливого мультика", від перегляду якого варто відгородити дитину:

1. Головні герої мультфільму агресивні, вони прагнуть завдати шкоди оточуючим, нерідко калічать чи вбивають інших персонажів, причому подробиці жорстокого, агресивного ставлення багаторазово повторюються, детально розкриваються. Наслідком перегляду такого мультфільму може стати прояв жорстокості, безжалісності, агресії дитиною в реальному житті.

2. "Погана" (неправильна) поведінка героїв мультфільму ніким не карається. Персонажа, що порушує загальноприйняті правила, ніхто не шльопає, не ставить в кут, не говорить, що так робити не можна. У підсумку, у маленького телеглядача закріплюється уявлення про допустимість подібних форм поведінки, знімаються табу, розхитується еталони гарного і поганого вчинку, допустимого і неприйнятного у поведінці.

3. Демонструються небезпечні для життя дитини форми поведінки, повторювати, які у реальній дійсності недоцільно, нерозумно і навіть просто небезпечно. Перегляд таких прикладів для наслідування може обернутися для дитини зниженням порога чутливості до небезпеки, а значить потенційними травмами.

4. Використовуються несимпатичні, а часом навіть потворні герої. Для дитини зовнішність ляльки-мультяшки має особливе значення. Позитивні персонажі повинні бути симпатичними або навіть красивими, а негативні - навпаки. У випадку, коли всі персонажі жахливі, потворні, страшні незалежно від їх ролі, у дитини немає чітких орієнтирів для оцінки їх вчинків. Крім того, коли дитина змушена наслідувати, ідентифікувати себе з несимпатичним головним героєм - неминуче страждає внутрішнє самовідчуття малюка.

Діти - істоти відкриті й добрі і усмоктують в себе все, як губка. А тепер уявіть собі, що може випробувати маленький чоловічок після сорока хвилин перегляду мультика, головна ідея якого бійки, битви, погоні, перетворення на мутантів і чудовиськ, кров, вибухи та інші "принади"? Для чого маленьким дитячим вушках вислуховувати лайку та образи, якими обсипають один одного герої мультфільму?  Що у всьому цьому пізнавального і повчального? Такий перегляд може лише "збагатити" лексику дитини нецензурними виразами, розвинути такі почуття, як злість і агресія. Дорослий, психічно здорова людина - і той зазнає неприязнь від побаченого і почутого. Після такого можна не дивуватися появі боязні темноти, страху залишатися на самоті, жорстокості в грі і агресивної поведінки в житті і багатьом іншим "результатами".

 

Мої статті | Переглядів: 298 | Додав: msahal | Дата: 08.06.2015 | Коментарі (0)

Лісові пожежі - це неконтрольоване горіння рослинності, що стихійно поширюється на території лісу. Масові пожежі можуть виникати в спеку та при посухах від ударів блискавки, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюванням сухої трави та з інших причин. Вони можуть викликати ураження людей та тварин, спалах будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, дерев'яних стовпів ліній електромереж та зв'язку,

Шановні громадяни! В суху пору року і в пожежонебезпечних місцях потрібно бути особливо обережними при поводженні з вогнем:

  • очищайте місце, призначене для вогнища від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття;
  • не розкладайте вогнище поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках;
  • не залишайте вогнище без нагляду;
  • не залишайте місце відпочинку, не впевнившись, що вогнище погашено.
             Пам'ятайте!  Для виникнення пожежі достатньо однієї іскри. 

 Якщо ви потрапили в осередок лісової пожежі: 

  • не панікуйте та не тікайте від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а перетніть смугу вогню проти вітру, закривши голову й обличчя одягом;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев - вони можуть упасти та травмувати вас;
  • з небезпечної зони, до якої наближається полум'я, виходьте швидко, перпендикулярно до напрямку розповсюдження вогню;
  • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість, увійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі (воно менш задимлене), рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком буду-якої тканини;
  • гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
  • особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть утворюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;
  • вийшовши з осередку пожежі, повідомте пожежну службу  по телефону «101», місцеву адміністрацію та жителів навколишніх поселень про місце, розміри та характер пожежі.

 

Вогонь став надійним помічником у житті людей. Але треба завжди пам’ятати, що необережне поводження з ним може призвести до найбільшої серед бід – пожежіБудьте уважні та обережні на відпочинку!

 

Провідний інспектор Миколаївського

РС ГУ ДСНС України у Л/о

лейтенант служби ЦЗ                                                      Л.Л. Борщинський

Мої статті | Переглядів: 277 | Додав: msahal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

Що треба знати про пожежну безпеку в лісі –

застереження рятувальників Миколаївського РС.

 

 

В теплу, сонячну погоду в лісах збільшується кількість відпочиваючих. Однак, саме ця обставина спонукає працівників пожежно-рятувальної служби та лісівників бути вкрай пильними.

Будьте обережними із вогнем під час відпочинку у лісі! Байдужість та безвідповідальність любителів відпочинку на природі нерідко призводить до лісових пожеж, які завдають значної шкоди лісу та довкіллю загалом. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісосмуги та присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

У зв’язку з цим, Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Львівській області звертає увагу громадян на дотримання правил перебування в лісових масивах.

Шановні громадяни, щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багать у лісі, окрім призначених для вогнищ місць(розводити вогнища дозволяється лише в безвітряну погоду та під постійним наглядом);

– намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалки на землю, особливо там, де наявна суха підстилка;

– не залишайте просочені бензином та іншими горючими речовинами ганчірки, не експлуатуйте техніку та автомобілі з несправною паливною та іскрогасною системою;

– ні в якому разі не випалюйте суху рослинність на землях лісового фонду, на землях природно-заповідного фонду, та на господарських землях, які знаходяться поруч із лісом;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– без узгодження з постійними лісокористувачами суворо забороняється використання в лісі піротехніки та інших вибухових і пожежонебезпечних речовин;

– по закінченню відпочинку обов’язково приберіть після себе побутові відходи; не забувайте ретельно залити вогонь водою або закидати його піском.

Не зайвим буде нагадати, що відповідно до законодавства, Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі. А порушення вимог пожежної небезпеки в лісах тягне за собою адміністративну або кримінальну відповідальність та відшкодування винуватцями завданих збитків.

Місця для розведення багать треба утримувати очищеними до верхнього шару ґрунту, облямовувати смугою очищеного ґрунту не менше 2,5 м завширшки і розміщувати на відстані не менше 30 м від будинків та споруд, 25 м - до стоянок автотранспорту, 50 м - до хвойного та 25 м - до листяного лісового масиву.

Звертаємось до громадян з проханням бути обачними та обережними, щоб відпочинок в лісі був приємним та безпечним для усіх. Пам'ятайте, що спалюючи суху рослинність чи порушуючи правила пожежної безпеки, ви завдаєте великої шкоди, в тому числі й матеріальної. Бережіть природні багатства, не дозволяйте нищити народне надбання.

 

Розкажіть про це своїм друзям!!!!

 

 

Мої статті | Переглядів: 352 | Додав: msahal | Дата: 19.05.2015 | Коментарі (0)

10 "золотих правил" виховання щасливих дітей



1.Стимулюйте інтелект дитини.

Створивши сприятливі умови, можна підвищити розумовий розвиток дитини . Тому - не гайте часу. Пізніше це зробити набагато важче.

2. Формуйте самоповагу.

Висока самооцінка додає сміливості братися за нове, ризикувати і навіть зазнавши невдачі, все-таки перемагати. Необхідно розвивати в дитини такі здібності, прищеплювати такі навички, котрі б вирізняли її з-поміж інших, викликали б повагу ровесників і дорослих. Діти мають знати , що успіх, майбутній добробут залежить від них самих.

3. Навчіть дитину спілкуватися.

Є шість умов, за яких у дитини виробляються корисні навички:
• щира любов до батьків дає відчуття захищеності;
• приязне ставлення до навколишніх, не лише до близьких і рідних;
• зовнішня привабливість: одяг, манери;
• можливість спостерігати правильне соціальне спілкування: поведінка батьків, вчителів, ровесників.
• Висока самооцінка, а звідси – впевненість у собі;
• Мати хоча б середній запас слів, вміти підтримувати розмову.

4. Пильнуйте, щоб дитина не стала "залежною" від комп’ютера чи телевізора.

Телевізор, комп’ютер, як злі чаклуни, здатні красти в дитини години, дні й роки . Надмірне сидіння перед телевізором чи комп’ютером гальмує в дітей розвиток мовлення. Діти стають нервовими, миттєво реагують дією, не намагаючись осмислити та обговорити події. Потрібно залучити дітей до занять спортом, музикою, читанням, корисною роботою, тощо.

5. Виховуйте відповідальність і порядність.

Не лише повсякчас пояснюйте, що таке добре, а що – погано, а й закріплюйте гарні звички, карайте за негідні вчинки, тільки не різкою. За приклад дитині має слугувати гідна поведінка батьків, а пізніше ровесників.

6. Навчіть дитину шанувати сім’ю.

Щоб виростити ніжних і люблячих дітей, оточіть їх піклуванням, ласкою з перших днів життя . Діти мають бачити все тільки добре та розуміти "хочу"і "треба".
Любов і повага між членами родини краще за будь-яку лекцію дадуть зрозуміти дитині, що сімейне життя – це,насамперед, рівноправність у стосунках, відповідальність перед коханою людиною, бажання зробити для неї добро, виявляти ніжність та взаємну повагу.

7. У кожної дитини має бути гарний друг.

Друзі, яких виберуть собі ваші діти, впливатимуть на їхні орієнтири й поведінку. Батьки спрямовують і зміцнюють цю дружбу та дбають про якнайширше коло знайомств із ровесниками з благополучних сімей.

8. Будьте вимогливими.

Діти з високою самооцінкою, почуттям власної гідності, вмінням робити щось краще за інших виховуються, як правило, у сім’ях, де до них ставлять високі вимоги:дотримуватися порядку у домі, організовувати своє дозвілля, гідно поводитися.
Не будьте тиранами . Запам’ятайте, що відповідальними, розумними й слухняними діти стають не одразу. На це треба витратити роки.

9. Привчайте дитину до праці.

Певною мірою ви можете запрограмувати життєвий успіх своїх дітей. Подбайте, щоб вони без примусу набули трудових навичок, заповніть їх життя цікавими і корисними справами, що вимагають певних зусиль на шляху до успіху . Нехай вчаться долати труднощі.

10. Не робіть за дітей те, що вони можуть зробити самі.

Нехай все перепробують, вчаться на власних помилках. Беруть участь у сімейних нарадах . Нехай якнайраніше привчаються робити щось для інших, особливо, те, що в них добре виходить.

 

Мої статті | Переглядів: 280 | Додав: msahal | Дата: 23.04.2015 | Коментарі (0)

Пошук