|
Каталог статей
МІНІМАЛІЗ ЯК ВІЛЬНИЙ ВИБІР ОСОБИСТОСТІ
Мінімалізм ≠ Аскетизм
Аскетизм проповідує самообмеження аж до самокатування. На відміну від аскетизму, основне положення мінімалізму не в тому, щоб мати менше речей, друзів або отримувати менше почуттів, а у володінні лише тим, що тобі дійсно потрібно. Необхідним для комфортного існування мінімумом. Природа влаштована таким чином, що будь-яка порожнеча буде заповнюватися. Мінімалістичний підхід дозволяє заповнювати пустоту, тим що справді має значення.
Мінімалізм — це про якість
Якість — дуже складна філософська категорія, яку ми практично безпомилково використовуємо у повсякденному житті, але не в змозі дати їй визначення. Замінюйте кількість якістю. Це стосується всього. Людей довкола, речей, відчуттів. Перевага якості над кількістю позитивно відіб'ється на вашому житті.
Мінімалізм — це про чистоту
Інформаційне забруднення зараз настільки велике, що ми практично не відпочиваємо. Навіть перебуваючи в порожній кімнаті ви знаходитесь в режимі постійного зчитування інтерфейсів. Підсвідомо ви очікуєте можливого дзвінка, думаєте про пропущені листи тощо.
Кожен побачений напис, рекламний слоган і логотип з брендом викликає у вас фоновий розумовий процес. Очистіть свій простір від паразитної інформації. Приберіть на столі, зніміть етикетку з логотипом з флакона з парфумами. Ви навіть не уявляєте, наскільки це підвищить вашу продуктивність і знизить втому. Це причина, чому я ніколи не куплю одежду брендів, які засмічують її своїми величезними потворними логотипами. І це причина, по якій я страждаю, купуючи спортивне взуття.
Мінімалізм має свою ціну
Я робив багато вчинків, які через деякий час викликали у мене подив, сміх або презирство. Часто зробити правильне рішення буває боляче. Ми прилипаємо до речей і людей. Продовжуємо товкти воду в ступі відносин, де все вже давно ясно. Придумуємо собі залежності і зв'язки.
Розривати ці ланцюги іноді боляче. Весь трюк в тому, що ви насправді хочете позбутися чого. А раз хочете — значить можете сміливо робити. Ризик жалю від втрати виснажливого зв'язку або речі мінімальний. Гіпотетичне придбання може виявитися безцінним. Мінімальним придбанням буде порожнеча, яку можна заповнити на свій розсуд.
Мінімалізм — це не про речі
Це спосіб існування в світі зі збереженням чистоти розуму, прагненням до позбавлення від надмірностей і відволікаючих чинників. Чим менше у вас зв'язків, тим вище ступінь вашої внутрішньої свободи. Тим ширший кругозір і можливості для розвитку. Зберігайте тільки ті зв'язки, які для вас дійсно важливі. Зазвичай це сім'я і кілька (менше ніж ви думаєте) дорогих вам людей. Від усього іншого ви так чи інакше могли б відмовитися. Також, як від речей, які здавалися дуже важливими десять років тому, а тепер здаються смішними.
Мінімалізм - це не для всіх
Мінімалізм це не те, що підійде кожному. Умови життя, особисті переваги, дитячі травми і просте небажання може зробити такий спосіб мислення недоступним або неприйнятним. Зрештою це не так і важливо. Багато людей відчувають себе гармонійно і розвиваються у своєму напрямку, і вважають це правильним. Знаходять в цьому радість і вигоду. Я не збираюся нав'язувати свою точку зору або сперечатися з ким небудь. Це просто спроба показати, що так теж можна жити.
Автор: Олександ Глаголєв.
Джерело: http://#самовдосконалення@rozvyvaj_sebe |
Категорія: Мої статті | Додав: Ксеня4444 (02.01.2016)
|
Переглядів: 323
| Рейтинг: 5.0/1 |
|
|